Plantforce® MSM - wegański, roślinny MSM (siarka organiczna) - 180 kapsułek (60-90 porcji)

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Jesteś Klientem biznesowym?
Skontaktuj się z nami!
Kontakt
Cena detaliczna brutto: 94,95 zł

Opis

 

 

 

 

MSM Plantforce® (metylosulfonylometan) - nie jest pozyskiwany z ropy naftowej. Pozyskiwany jest ze źródła roślinnego. 

 

 • pozyskany w 100% z roślin, a nie z surowców petrochemicznych (ropa) jak większość MSM (siarki organicznej) na rynku
 • wyjątkowa czystość potwierdzona badaniami
 • najwyższa jakość surowca i produkcji
 • przebadany na zawartość metali ciężkich
 • bez wypełniaczy
 • dobrze rozpuszczalny 
 • wegański 

 

MSM - czym jest?

MSM występuje naturalnie we wszystkich żywych komórkach i jest biologicznie dostępną formą siarki. Niemal we wszystkich krajach na świecie MSM jest sprzedawany jako składnik żywności  lub suplement diety dla ludzi lub zwierząt. Metylosulfonylometan (MSM) jest naturalnie występującą siarką organiczną.

 

MSM Plantforce® (metylosulfonylometan) - nie jest pozyskiwany z ropy naftowej jak większość MSM (organicznej siarki) na rynku. Wysokiej jakości surowiec jest wyłącznie pochodzenia roślinnego.

Roślinny MSM Plantforce®  nie jest pozyskany z surowców petrochemicznych (jak większość MSM dostępnych na rynku), a ze źródeł roślinnych. Sama kapsułka również jest wegańska i roślinna (hydroksypropylometyloceluloza (HPMC)).     

 

Składniki: Metylosulfonylometan (MSM), roślinna kapsułka (HPMC).    

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia: spożywać 2 (2000 mg) lub 3 (3000 mg) kapsułki dziennie z posiłkami lub pomiędzy posiłkami.    

 

Długo można dyskutować na temat różnicy między MSM pozyskanym z ropy naftowej i tym ze źródeł roślinnych, jak Plantforce® MSM. Przytoczmy dwie kwestie:

 • osobiście wolimy MSM ze źródła roślinnego a nie chemicznie syntetyzowany z ropy naftowej (co niestety często fałszywie określane jest mianem “naturalnego źródła”) 
 • po drugie, dzięki badaniom jakości, czystość i jakość naszego MSM jest z najwyższej półki. Jednym z wyznaczników jakości MSM jest m.in. zawartość metali ciężkich. Producent Plantforce® MSM przeprowadza i udostępnia badania na zawartość metali ciężkich, aby wykazać czystość i bezkompromisową jakość swojego produktu. Mówiąc krótko, wegański MSM Plantforce® jest przebadany pod kątem metali ciężkich. 

Poza tym, nasz MSM bardzo dobrze się rozpuszcza.  

  

Na dzisiaj niemal wszystkie MSM na świecie są pozyskiwane z ropy naftowej.

 

Niewiele lat temu przemysł zdrowotny uznał, że najlepszym MSM dla człowieka jest MSM pozyskany z pulpy drzewnej. Dokładniej rzecz ujmując, chodziło o drzewa iglaste - sosny. Dlatego też, światowe firmy oferowały MSM właśnie z takiego źródła. Tak pozyskany materiał był w istocie materiałem przeznaczonym na papier, z którego po wielu procesach chemicznych wydobywano DMSO… a następnie przekształcano w MSM.     

 

Jednak złote czasy “MSM z drzew iglastych” skończyły się, gdy Chińczycy wynaleźli tanią metodę, w której zamiast stosowania pulpy drzewnej jako surowego materiału, zaczęto pozyskiwać MSM z ropy naftowej. Ropa naftowa jest częścią surowej ropy ze złoża i jest o wiele tańsza niż miazga sosnowa (pulpa drzewna). Oznaczało to, że można syntezować DMSO (dimetylosulfotlenek) z ropy naftowej, a następnie przekształcać je w MSM.   

 

W konsekwencji praktycznie wszyscy producenci zmienili swoje metody produkcji a część z nich przeniosła nawet swoją produkcję do Chin. Jakość MSM nabrała więc nowych barw - i w wielu przypadkach niestety nie były one pozytywne - ale pozostaje pytanie, dlaczego prawie nikt nie kontynuował tradycyjnej produkcji MSM, jeśli była taka dobra?  

 

Chociaż może się to wydawać nielogiczne, odpowiedź jest bardzo prosta: wyprodukowanie MSM wymaga najpierw pozyskania DMSO; bez DMSO nie będzie MSM.

 

DMSO ma niezliczone zastosowania, m.in.:

 • jako środek nośny dla produktów farmaceutycznych (podawanych przezskórnie)
 • właściwości lecznicze
 • oczyszczanie powierzchni
 • obniżenie temperatury zamarzania wody itd.

 

Celem było zatem wyprodukowanie DMSO tak tanio, jak to tylko możliwe. Natomiast MSM był sprzedawany głównie ludziom i zwierzętom w celach zdrowotnych, a przemysł MSM - w porównaniu z przemysłem DMSO - jest zaledwie maleńką niszą. Tak więc, zmiana procesu produkcji DMSO i w konsekwencji zmiana źródła produkcji MSM, było poza kontrolą firm oferujących MSM.

 

W praktyce oznacza to, że bardzo niewiele firm oferuje dzisiaj MSM pochodzenia roślinnego.

 

I mówiąc w ten sposób, mamy na myśli surowy materiał roślinny, a nie pulpę drzewną, ponieważ zgodnie z naszą wiedzą zaprzestano oferowania tego surowca z końcem 2010 roku. Odkryto natomiast nowe, roślinne źródła MSM, jak np. oleje roślinne.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl